শেহতীয়াকৈ

কাঁ চলচ্চিত্ৰ মহোৎসৱৰ ৫৬ খন চিনেমাৰে ‘লাইন আপ’ তালিকা মুকলি

বিশ্বব্যাপী কোভিড-১৯ ৰ সংক্ৰমণৰ পৰিপ্ৰেক্ষিতত বাতিল হোৱা সন্মানীয় কাঁ চলচ্চিত্ৰ মহোৎসৱ ২০২০ বৰ্ষৰ লাইন আপ মুকলি কৰা হৈছে। ৫৬ খন নিৰ্বাচিত চিনেমাক ২০২০ বৰ্ষৰ বাবে মহোৎসৱৰ আনুষ্ঠানিক স্বীকৃতি প্ৰদান কৰা হ’ব।

নিৰ্বাচিত চিনেমা সমূহ:
The French Dispatch (dir: Wes Anderson)
Summer of ’85 (dir: François Ozon)
True Mothers (Naomi Kawase)
Mangrove and Lovers Rock (dir: Steve McQueen)
Druk (dir: Thomas Vinterberg)
DNA (dir: Maïwenn)
Last Words (dir: Jonathan Nossiter)
Heaven (dir: Im Sang-soo)
El Olvido que Seremos (dir: Fernando Trueba)
Peninsula (dir: Sang-ho Yeon)
In the Dusk (dir: Sharunas Bartas)
Des Hommes (dir: Lucas Belvaux)
The Real Thing (dir: Koji Fukada)
Passion Simple (dir: Danielle Arbid)
Good Man (dir: Marie-Castille Mention Schaar)
The Things We Say, The Things We Do (dir: Emmanuel Mouret)
Souad (dir: Ayten Amin)
Limbo (dir: Ben Sharrock)
Rouge (dir: Farid Bentoumi)
Sweat (dir: Magnus von Horn)
Teddy (dir: Ludovic and Zoran Boukherma)
February (dir: Kamen Kalev)
Ammonite (dir: Francis Lee)
Un Médecin de Nuit (Elie Wajeman)
Enfant Terrible (dir: Oskar Roehler)
Nadia, Butterfly (dir: Pascal Plante)
Here We Are (dir: Nir Bergman)
Septet: The Story of Hong Kong (dirs: Ann Hui, Sammo Kam-Bo Hung, Ringo Lam, Patrick Tam, Johnnie To, Tsui Hark, John Woo, Woo-Ping Yuen)
Falling (dir: Viggo Mortensen)
Pleasure (dir: Ninja Thyberg)
Slalom (dir: Charlène Favier)
Memory House (dir: João Paulo Miranda Maria)
Broken Keys (dir: Jimmy Keyrouz)
Ibrahim (dir: Samuel Gueismi)
Beginning (dir: Déa Kulumbegashvili)
Gagarine (dirs: Fanny Liatard, Jérémy Trouilh)
16 Printemps (dir: Suzanne Lindon)
Vaurien (Peter Dourountzis)
Garçon Chiffon (dir: Nicolas Maury)
Si Le Vent Tombe (dir: Nora Martirosyan)
John and the Hole (dir: Pascual Sisto)
Striding into the Wind (dir: Wei Shujun)
La Mort du Cinema et de Mon Père Aussi (dir: Daniel Rosenberg)
The Billion Road (dir: Dieudo Hamadi)
The Truffle Hunters (dir: Michael Dweck and Gregory Kershaw)
9 Days at Raqqa (dir: Xavier de Lauzanne)
Antoinette dans les Cévennes (dir: Caroline Vignal)
Les Deux Alfred (dir: Bruno Podalydès)
Un Triomphe (dir: Emmanuel Courcol)
Le Discours (dir: Laurent Tirard)
L’Origine du Monde (dir: Laurent Lafitte)
Aya and the Witch (dir: Goro Miyazaki)
Flee (dir: Jonas Poher Rasmussen)
Josep (dir: Aurel)
Soul (dir: Pete Docter)

এই লেখাটো প্ৰয়োজনীয় বুলি ভাবেনে?

তলৰ তাৰকাত ক্লিক কৰক !

গড় মাপকাঠী 4.3 / 5. ভোট : 23

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

To Top
error: Content is protected !!